Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Zjistěte více o nVent

nVent

nVent RAYCHEM je světoznámá značka, která je součástí větší společnosti nVent Electric plc. Historie společnosti nVent RAYCHEM je spojena s jejím zakladatelem, společností RAYCHEM Corporation, a zahrnuje mnoho inovací a vývoje v oblasti topné techniky. Zde je stručná historie společnosti nVent RAYCHEM :

 1. Počátky (1957): RAYCHEM Společnost Corporation byla založena v roce 1957 Dr. Paulem Cookem v Menlo Parku v Kalifornii, USA. Společnost se specializovala na vývoj řešení pro polymery a vysoce výkonné materiály.

 2. Vývoj technologií ohřevu (60. léta 20. století): V 60. letech 20. století začala společnost RAYCHEM vyvíjet technologie topných kabelů, které zabraňují zamrzání a udržují správnou teplotu v různých aplikacích, jako jsou průmyslové trubky, potrubí, střešní instalace atd.

 3. Inovace samoregulačních topných kabelů (70. léta): V 70. letech 20. století představila společnost RAYCHEM samoregulační topné kabely, které dokázaly regulovat svůj topný výkon v závislosti na okolních podmínkách. Jednalo se o průlomovou technologii v oblasti elektrického vytápění.

 4. Rozvoj globálních trhů (80. až 90. léta): V průběhu 80. a 90. let se společnost RAYCHEM stala světovým lídrem v oblasti topných technologií a expandovala na mezinárodní trhy, kde poskytovala řešení pro prevenci zamrzání a vytápění ve složitých podmínkách prostředí.

 5. Přechod do různých fází vlastnictví (2000): V průběhu roku 2000 prošla společnost RAYCHEM několika fázemi změny vlastnictví a restrukturalizace. Jedním z klíčových momentů byla akvizice společností Tyco International a následné vytvoření společnosti Tyco Thermal Controls, jedné z provozních jednotek tvořících nVent.

 6. Vytvoření nVent RAYCHEM (2018): V roce 2018 společnost nVent Electric plc oznámila oddělení od společnosti Tyco International a vytvoření nové společnosti nVent, která se zaměřila na produkty a řešení v oblasti elektrotechniky a vytápění. nVent RAYCHEM stala se jednou z hlavních značek v rámci této nové organizace.

Díky neustálým inovacím a pokročilým technologiím je nyní nVent RAYCHEM lídrem v oblasti topných systémů a nabízí širokou škálu výrobků pro ochranu proti mrazu, regulaci teploty a elektrické vytápění v různých průmyslových odvětvích včetně průmyslu, stavebnictví, energetiky a mnoha dalších. Historie společnosti nVent RAYCHEM je příběhem neustálého vývoje a zdokonalování technologií vytápění, které našly uplatnění po celém světě.

 • nVent je globální výrobce s více než 130 výrobními, servisními a distribučními centry, která obsluhují významné zákazníky s lokálními možnostmi.
 • Organizace se nachází ve 34 zemích a 99 městech.
 • Továrny společnosti nVent po celém světě vyrábějí nejkomplexnější sortiment výrobků, řešení a služeb pro ochranu a propojení lidí, procesů a zařízení, které nesou názvy: CADDY, ERICO, LENTON, NUHEAT, RAIL, RAYCHEM, SCHROFF, TRACER.
 • Divize RAYCHEM jsou elektrické topné systémy pro stavebnictví a průmysl, tj. topné kabely.
 • Společnost pochází z USA. V Evropě je velmi dobře známá ve skandinávských zemích, České republice, Francii a Německu.
 • Kořeny značky sahají až do roku 1903. V roce 1970 vynalezli samoregulační topné kabely a jsou největším výrobcem na světě.
 • Navštivte webové stránky výrobce nVent.
pixel