Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Vytápění podlahy v koupelně topným kabelem

2023-09-21
Vytápění podlahy v koupelně topným kabelem

Elektrické podlahové vytápění, instalace topného kabelu v koupelně pod obklady a ve sprchovém koutě. Vzhledem k neobvyklému tvaru podlahy v zobrazené místnosti je topný kabel jednodušším a levnějším řešením než topná rohož. Podívejte se na níže uvedené video až do konce a zjistěte, jak to dělá náš instalatér s certifikátem PRO RAYCHEM.

Podlahové topné kabely nVent RAYCHEM jsou nejlepší volbou pro složité tvary místností. Při renovaci lze topné kabely pokládat na všechny typické a stabilní podklady. Jsou k dispozici v různých výkonech a v sadách s pokojovými termostaty, na které se vztahuje 12letá záruka. V následujícím videu uvidíte, jak správně nainstalovat podlahové čidlo.

 • Doba instalace kabelu: 50 min
 • Kabely se zalijí samonivelační stěrkou: 12 - 15 mm
 • Povrchová úprava podlahy: vinylové panely (sprchová pryskyřičná směs)
 • Topná souprava: nVent RAYCHEM T2Blue-10
 • Výkon topného kabelu: 10 W/m
 • Topný výkon sady: 300 W
 • Předpokládaný topný výkon: 120 W/m2
 • Vytápěná plocha podlahy: 2,3 m2
 • Vypočtená vzdálenost kabelů: každých 7,5 cm
 • Lepidlo dodávané s topným kabelem: ano
 • Záruka na termostat: 12 let
 1. Určete topnou zónu na podlaze s ohledem na trvalé stavby a místa, kde mohou být v podlaze vyvrtány otvory. Při použití topného kabelu s příkonem 10 W/m se pohybujte minimálně 5 cm od stěn a minimálně 8 - 10 cm od odtoku vody ze sprchy. Kabel instalovaný příliš blízko sifonu může urychlit vysychání vody v sifonu.
 2. Před položením topného kabelu pečlivě změřte určený prostor. V případě komplikovaného tvaru místnosti to uděláte snadněji tak, že jednotlivé plochy rozdělíte na obdélníky a čtverce. získanou plochu vydělte délkou zvoleného topného kabelu a poté vynásobte 100, abyste získali přesné vzdálenosti mezi topnými kabely.
 3. Nainstalujte topnou soupravu nVent RAYCHEM T2Blue-10 s podlahovým topným kabelem o výkonu 10 W/m. Správně nainstalovaný topný kabel T2Blue je bezporuchový systém, proto výrobce, který si je jistý kvalitou svých výrobků, garantuje v rámci záruky také opravu vaší podlahy. Sada obsahuje:
  • Trubku pro instalaci drátového teplotního čidla do podlahy s mosaznou krytkou a ochranou.
  • Návod k instalaci termostatu.
  • Na pokročilý termostat SENZ WIFI se vztahuje záruka 12 let. Dodává se v bílém rámečku, volitelně lze zakoupit rámeček v antracitové nebo metalické barvě. Je také možné namontovat rámečkové systémy jiných firem.
  • Čidlo teploty podlahy.
  • Horké lepidlo s vyšším stupněm přilnavosti.
  • Tabulky, návod k instalaci a protokol o měření.
 4. Celá jednotka je zabalena v krabici se systémem snadného odvíjení, který výrazně usnadňuje a urychluje instalaci kabelu.
 5. Před použitím topného kabelu proveďte první elektrické měření. Změřte odpor mezi topnými vodiči, správnou hodnotu, kterou byste měli získat, najdete na obalu a na štítku nalepeném na napájecím kabelu. Proveďte také měření izolačního odporu při napětí 1000 V, který by měl být větší než 1000 megaohmů.
 6. Připravte trubku podlahového čidla. Jeden konec utěsněte dodanou mosaznou krytkou. Narovnejte celou trubku a vložte drátový snímač až na konec. Zpočátku v této fázi lze trubku zasunout do zdi.
 7. Připravenou krabici s topným kabelem umístěte na vhodné místo na podlaze. Přilepte ji k podlaze horkým lepidlem.
 8. Montáž kabelu začněte zasunutím napájecího kabelu směrem ke krabičce termostatu.
 9. Stanovte si plán pro přilepení topného kabelu k podlaze. Od okraje určené plochy odměřte polovinu dříve vypočtených vzdáleností a začněte lepit kabel k podlaze.
 10. Připojovací spojka musí být ve vrstvě lepidla a nesmí být ohýbána nebo přetvářena.
 11. Lepicí pistole by měla být dobře zahřátá, provádějte to v rukavicích a dávejte pozor, abyste se nepopálili horkým lepidlem.
 12. Napnutý topný kabel je dobré nejprve přilepit na jeho krajních koncích a v další fázi montáže dotáhnout středová místa.
 13. Přiložené lepidlo pro upevnění topných kabelů má vyšší stupeň přilnavosti a je určeno pro montáž za tepla pomocí pistole. Doba zpracování lepidla je přibližně 10 sekund v závislosti na velikosti, teplotě a tepelné vodivosti lepeného materiálu. Lepidlo dosáhne plné pevnosti po ochlazení lepené části na pokojovou teplotu.
 14. Během instalace nechoďte po kabelech; pokud tak musíte učinit, chraňte je například OSB deskami.
 15. Zabraňte mechanickému poškození topných kabelů! Pokud dojde k poškození topného kabelu, použijte k tomu určenou opravnou sadu výrobce.
 16. Trubičku čidla pečlivě vlepte mezi topné kabely a profilujte ji tak, aby měla co nejjemnější křivky.
 17. Na instalované topné kabely můžete nalít samonivelační stěrku nebo na ně rozetřít maltu na bázi cementu, vždy rozetřete podél topných žil. Dbejte přitom na opatrnost, abyste kabely a ochrannou trubku podlahového teplotního čidla neprotrhli.
 18. Opět proveďte dvě měření a před zalepením se ujistěte, že kabel nebyl při instalaci náhodně poškozen. Výsledky zaznamenejte do přejímacího protokolu. Třetí měření proveďte po zalepení kabelu.
 19. Proveďte důkladnou fotodokumentaci.

Elektrické podlahové vytápění v koupelně

Zobrazit další položky z Září 2023

Doporučené stránky

pixel