Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Vyhřívací rohož do koupelny - to byste měli vědět!

2023-09-06
Vyhřívací rohož do koupelny - to byste měli vědět!

Elektrické podlahové vytápění v podobě topné rohože je luxusním prvkem v každé koupelně. Jeho provoz zajišťuje příjemně teplou podlahu. Když vylezete z horké sprchy, už nezažijete šok z dotyku studených, nepříjemných dlaždic. Jemné teplo, rovnoměrně vyzařované po celé podlaze, bude dokonalým doplňkem horké, svěží koupele. Na chvění při vylézání zpod vody můžete zapomenout. Podlahové vytápění je navíc ukryto pod podlahou, takže vaši koupelnu už nebude hyzdit nástěnný radiátor. Takto uvolněný prostor můžete využít pro další věšák. Další topnou rohož můžete nainstalovat na stěnu pod obklady. Ta zajistí, že zde pověšené ručníky rychle uschnou a při používání budou příjemně teplé (kdo si někdy rád neoblékl teplé, právě vyžehlené oblečení...).

Výhody použití topné rohože v koupelně

topná rohož do koupelny

 • Podlahové vytápění je ideální pro všechny koupelny a sprchové kouty bez ohledu na jejich velikost nebo podlahovou krytinu. Naše výrobky jsou zcela bezpečné, takže je lze bez problémů používat i ve sprše.
 • Naše systémy lze použít jako primární zdroj vytápění téměř ve všech koupelnách a zajistit tak příjemné teplo v místnosti od rána do večera. Lze je také použít jako jednoduchý systém podlahového vytápění pro efekt teplé podlahy, pokud je vaše koupelna vytápěna alternativním systémem. V obou případech se jedná o nepochybný prvek luxusu za skvělou cenu.
 • V koupelnách jsou obvykle podlahy na dotek studené, což může způsobit, že se při vylézání z vany nebo sprchy třesete. Elektrický systém podlahového vytápění promění chladné podlahy v luxusní teplé dlaždice.
 • Naše topné rohože QuickNet-160 mají velmi rychlou reakční dobu, která umožňuje vyhřátí podlahy za pouhých deset až dvacet minut. Stačí je tedy spustit těsně před tím, než vlezete do vody.
 • Jemné teplo, které podlahové vytápění poskytuje, minimalizuje pohyb vzduchu, čímž zabraňuje průvanu a pomáhá vytvářet prostředí s nízkým obsahem prachu, pylu a alergenů. Rozvodem tepla po celé místnosti se podlahové vytápění vyhýbá nadměrnému sálavému teplu, které mohou produkovat radiátory.
 • Pokud máte v malé koupelně (nebo na toaletě) dlažbu nebo kamennou podlahu, použijte systém topných rohoží o výkonu 160 W/m2. Tím se eliminují vysoké tepelné ztráty, které jsou pro takové místnosti charakteristické.
 • Přestože náklady na instalaci elektrického podlahového vytápění v koupelně jsou malé, pro mnoho lidí se jedná o mimořádný luxus, jehož cena výrazně převyšuje hodnotu samotného systému. Využijte toho, pokud prodáváte svou nemovitost: dům s podlahovým vytápěním dosáhne mnohem vyšší ceny, než by odpovídalo nákladům na takovou instalaci.
 • Instalace elektrického podlahového vytápění je neviditelná. Díky tomu nehyzdí vaši koupelnu a je také zcela bezpečné.
 • Stále častěji se používají topné rohože v podlaze sprchových koutů a ve spodních stěnách, které po koupání rychle vysychají a zabraňují tak vzniku plísní nebo zabarvení spárovací hmoty.
 • Díky rovnoměrnému rozložení tepla panují v celé koupelně vždy optimální podmínky. Můžete zapomenout na příliš horký vzduch v blízkosti radiátoru a příliš studený ve zbytku místnosti.
 • Díky téměř 100% účinnosti a rychlému zahřátí pracuje každý z našich elektrických podlahových topných systémů při nižší teplotě než běžný topný systém. To má za následek nižší spotřebu energie, a tedy i nižší náklady na vytápění prostoru.
 • Podlahové systémy nVent RAYCHEM mají pro zákazníka nejvýhodnější záruku, která zahrnuje i opravu poškození podlahy a uvedení podlahy do původního stavu (před vznikem poruchy).

Lze instalovat topnou rohož pod sprchový kout?

Czy można montować matę grzewczą pod prysznicem?

Instalace elektrického podlahového vytápění pod sprchový kout je kontroverzní téma. Koneckonců se jedná o zónu "0", která vyžaduje vysoký stupeň elektrické ochrany. To je hlavní argument odpůrců takového řešení.

Diskuse na toto téma je však zcela zbytečná, protože výrobci vynaložili veškeré úsilí a vyrobili je z materiálů určených pro práci v tomto typu prostředí. Patří mezi ně rohože z řady QuickNet. Mají příslušné normy a atesty a způsob instalace je dále chrání před mechanickým poškozením.

Jediný rozdíl je v tom, že instalaci provádí certifikovaný elektrikář a jsou provedena příslušná měření. Nejdůležitější však je, že elektrické podlahové vytápění lze bezpečně používat i ve sprchách bez sprchové vaničky (umístěné přímo pod podlahou).

Přečtěte si více:

 • Lze ve sprše instalovat topnou rohož?

Koupelnová topná rohož na stěně

Koupelnová topná rohož na stěně

 • Vytápění na stěně se nejčastěji používá jako skrytý systém vytápění a sušení ručníků. Konvekční proud ohřívá stěnu a vyzařované teplo ohřívá ručníky zavěšené na stěně. To pomáhá zbavit se z nich vlhkosti, například po utírání rukou.
 • Ohřev pomocí topné rohože zajišťuje bezpečnou teplotu stěny, která působí na celý povrch. Tímto způsobem nehrozí riziko opaření a zároveň je účinnost sušení ručníků velmi vysoká.
 • Rohože QuickNet jsou vhodné pro instalaci na vodorovné i svislé plochy, takže k ohřevu ručníků v koupelně lze použít jakoukoli stěnu.
 • Teplá stěna v koupelně může sloužit také jako dodatečné vytápění koupelny. Opírání se o takovou teplou stěnu může být velmi příjemné a pomůže vám vysušit mokrá záda nebo vlasy.

Přečtěte si další informace:

 • Jak nainstalovat topnou rohož do zdi?

Jakou topnou rohož do koupelny?

Jakou topnou rohož do koupelny?

 • Topná rohož do koupelny musí poskytovat nejvyšší úroveň bezpečnosti, proto je nezbytné kupovat výrobky od známé a renomované společnosti, jako je nVent RAYCHEM .
 • Naše topné rohože a kabely podlahového vytápění mají mezinárodně uznávané bezpečnostní certifikáty. Ty potvrzují, že podle laboratorních testů lze naše výrobky používat v každé domácnosti.
 • Volba správného topného výkonu je velmi důležitá. Příliš slabá instalace nemusí být schopna místnost vytopit. Příliš silný naopak nebude fungovat optimálně a často se vypne. Naštěstí nám můžete zavolat a zeptat se na podrobnosti. Na základě několika jednoduchých otázek vám budeme schopni říci, jaký výkon pro vás bude nejlepší.

Co je třeba zohlednit při výběru topné rohože do koupelny?

Ne každé řešení bude na takovém místě fungovat, proto je prvním krokem kontrola návodu na obalu. Tam by měly být uvedeny informace o zamýšleném použití topné rohože. Kromě toho je třeba si uvědomit několik důležitých skutečností:

 • Topný výkon. Jedním z nejdůležitějších parametrů podlahového vytápění pro koupelnu je výkon použitých rohoží. V koupelně nejlépe fungují rohože s výkonem 150-170 W/m².
 • Způsob upevnění rohože. Některá řešení se aplikují velmi snadno, jiná vyžadují více práce. Pokud je zaměstnán profesionál, tento problém se stává méně důležitým.
 • Při výběru rohože je důležitá také cena. Levnější modely nebudou vždy lepší volbou. Proto se vyplatí pečlivě porovnat parametry dostupných rohoží pro podlahové vytápění, abyste si vybrali optimální možnost nákupu.
 • Zvláštní pozornost věnujte záruce výrobku! Záruka by se měla vztahovat i na opravu podlahy, nikoli pouze na výměnu za nový výrobek.

Na trhu najdete různé topné rohože, které jsou ideální i pod koupelnové dlaždice. Vynikajícím příkladem je náš systém nVent RAYCHEM QuickNet . Bude dobře fungovat v každé koupelně a zvýší komfort zejména při činnostech po koupeli, kdy je mokré tělo vystaveno zejména chladu.

Co na podlahu v koupelně?

Co na podlahu v koupelně?

 • Nejoblíbenější povrchovou úpravou podlahy v koupelně zůstává keramická dlažba. Výborně fungují s topnými rohožemi, protože tento topný systém zbavuje dlaždice největší nevýhody - chladu nepříjemného na dotek.
 • Systémy s výkonem 160 W/m2 umožňují rychlé zahřátí, takže jsou ideální pro koupelny - stačí rohož zapnout před začátkem koupání, abyste si zajistili luxusní prostředí, až vylezete z vany.
 • Systémy topných rohoží se dobře osvědčují také na vinylových, lepených nebo laminátových podlahách. Na rohože stačí nalít 15 mm vyrovnávací hmoty u topných rohoží QuickNet-90 nebo 25-30 mm u topných rohoží QuickNet-160, a na takto připravený podklad lze položit jakýkoli typ podlahy.
 • Podlahové vytápění je univerzálním řešením - není třeba připravovat další instalace ani přizpůsobovat budovu pro tento typ systému. Stačí systém nainstalovat do podlahy a napájet jej elektrickou energií.

Co místo topné rohože do koupelny pod dlažbu?

Co místo topné rohože do koupelny pod obklady?

 • Místo topné rohože můžete použít také topný kabel o tloušťce 4 - 6 mm. To se osvědčí zejména v malých koupelnách se složitou geometrií podlahy. Kabel lze snadno nainstalovat do každého zákoutí a zajistit tak správnou distribuci tepla.
 • Topné kabely znamenají nižší náklady na materiál při instalaci.
 • Tyto typy systémů zajišťují velmi stabilní teplotu, proto se používají především pro pravidelně vytápěné místnosti.
 • Použití topných kabelů nemá výrazný vliv na výšku podlahy.
 • Systémy založené na vodičích mohou díky hustotě pokládky dosahovat mnohem vyšších výkonů, až 180 W/m2. To usnadňuje vytápění místností s vysokými tepelnými ztrátami.
 • Naše sady, přestože vždy obsahují vysoce přilnavé lepidlo pro upevnění kabelu k podkladu, lze zakoupit za velmi atraktivní cenu.

Na co si ještě dát pozor při vytápění podlahy v koupelně?

topná rohož do koupelny

 • Většina dostupné podlahové plochy v koupelně je obvykle pokryta podlahovým vytápěním. Také pod veškerým závěsným koupelnovým nábytkem nebo volně stojícími vanami. Naopak nedoporučujeme instalovat topnou rohož pod stojící nábytek přímo na podlahu, protože ten může zadržovat teplo a způsobit poškození systému. Další informace naleznete v našem průvodci instalací topné rohože pod dlažbu.
 • Menší koupelny, toalety a zimní zahrady mají obvykle vysoké tepelné ztráty a lze v nich vytápět pouze část podlahy. Z tohoto důvodu je žádoucí použít systém s vysokým výkonem (až 200 W/m2), který zajistí rychlý nárůst teploty a zabrání tepelným ztrátám. Místo celodenního provozu systému na nízkou úroveň tak stačí systém zapnout na dobu, kdy chcete zimní zahradu používat, a ve zbývajícím čase šetřit energii.
 • U koupelen se špatně izolovanou podlahou doporučujeme zvážit použití stavebních tepelně izolačních desek instalovaných pod topným systémem. Tyto desky urychlí reakční dobu vytápění. To znamená, že při zapnutí topných rohoží dosáhne podlaha rychleji požadované teploty, čímž se ušetří energie a peníze.
 • Upozorňujeme, že termostat řídí vytápění pomocí čidla teploty podlahy a čidla teploty vzduchu (umístěného v krytu jednotky). Proto musí být vždy instalován uvnitř vytápěné místnosti, tj. v naší koupelně. Musí být umístěn na stěně mimo nebezpečné prostory (vystavené působení vody) - více informací získáte u svého elektrikáře.
 • Rohože pro dlaždice nVent RAYCHEM QuickNet-160 jsou z bezpečnostních důvodů plně a přesně uzemněny a není třeba na rohož montovat další ocelovou uzemňovací mřížku. To vám ušetří čas i peníze.

Koupelnové topné rohože recenze

Pokud stále nejste rozhodnuti o instalaci topných rohoží do koupelny a sprchy, podívejte se na recenze zákazníků. Zdůrazňují výrazné zlepšení komfortu po koupání. Vyhřívání podlahy pro mokré nohy je příjemné a usnadňuje důkladné utírání se ručníkem a další činnosti po koupeli, například sušení vlasů. Pokud máte stále nějaké obavy nebo pochybnosti, neváhejte nám zavolat. Rádi vám vše vysvětlíme a zodpovíme všechny vaše otázky.

Koupelnové topné rohože recenze

Zobrazit další položky z Září 2023
pixel