Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Topná rohož s doživotní zárukou HIT nebo KIT?

2023-09-10
Topná rohož s doživotní zárukou HIT nebo KIT?

Jistě jste si nejednou všimli takzvaných nabídkových válek, které nabízejí prodejci topných rohoží. Je však desetiletá záruka vždy horší než doživotní? Měli bychom při nákupu tohoto typu výrobku kromě záruky věnovat pozornost i něčemu jinému? Vyplatí se využít služeb autorizované montážní firmy a jaké jsou její výhody? Na tyto a mnohé další otázky odpovídám.

Elektrické podlahové vytápění je stále rozšířenější, poskytuje nám komfort teplé podlahy, rozvádí teplo rovnoměrně po celé místnosti a má mnoho výhod oproti radiátorům na stěnách. Většina firem prodávajících topné rohože na trhu licituje o délce záruční doby na své výrobky a nabízí 20, 25 let nebo dokonce doživotní záruku. Znamená však delší záruka jistější nákup? Bohužel ne!

 • Nabídka delší nebo doživotní záruční doby je velmi obratný marketingový tah, který zapůsobí na nemálo zákazníků. Nikdo si nemůže být jistý, že společnost, která nám podložku prodává, bude existovat i za 5 - 10 let.
 • Věděli jste, že více než 96 % záruk se vztahuje pouze na výměnu výrobku za nový, což je v konkrétním případě rohoží a kabelů pro podlahové vytápění pro kupujícího velmi nevýhodné.

Proč? Znamená to, že ve většině případů můžete výrobky reklamovat, ale v rámci postupu obdržíte pouze nový výrobek. Podlahu si tedy budete muset sami vyskládat a opravit nebo si na to někoho najmout na vlastní náklady.

Jaká je nejlepší záruka na topnou rohož a kabel podlahového vytápění?

 • Vzhledem ke specifické povaze výrobku, o kterém hovoříme, nemá v tomto případě záruka na výrobek smysl - zákazníkovi se může vyplatit pouze záruka, která zahrnuje i opravu poškození podlahy s uvedením do stavu zjištěného v době poruchy.
 • Příkladem může být záruka "Total care" na celý systém podlahového vytápění od nVent RAYCHEM . Záruka je pak 12 let s možností prodloužení na 20 let a vztahuje se nejen na výměnu výrobku za nový, ale také na lokalizaci poškození v betonovém podkladu, opravu a uvedení podlahy do stavu před poškozením.
-Záruka většiny společnostíZáruka nVent RAYCHEM standardZáruka nVent RAYCHEM v případě, že instalaci provede montážní firma PRO RAYCHEM
Záruční doba na topnou rohož / topný kabel 20, 25 let nebo doživotní 12 let 20 let
Výměna za nový výrobek
Místo poškození podle výrobce
Oprava podle výrobce
Renovace podlahy
Registrace instalace v databázi výrobce
Záruka na termostat 2 nebo 5 let 12 let 20 let
Výměna termostatu do 1 až 3 dnů po vrácení

Existují spravedlivé záruky na topné rohože?

Samozřejmě. Férové záruky, jaké nabízí například naše společnost nVent RAYCHEM , zahrnují výměnu výrobku za nový nebo opravu topení spolu s opravou podlahy.

Proč je tato možnost výhodná?

Oprava topné rohože na vlastní náklady bez řádné záruky může být jednoduše nepříjemná - kabely podlahového vytápění jsou v případě akumulačních kabelů nebo pod dlažbou umístěny hluboko v betonu. K jejich vyhledání potřebujete odborníka se speciálním vybavením, a těch je na trhu bohužel značně omezený počet. Než se tedy pustíme do opravy, musíme najít vhodného odborníka a společně s ním lokalizovat závadu v betonu, pod dlaždicemi nebo parketami. Cena za tuto operaci není malým nákladem na jeden bod. Když k tomu připočteme opravu topného kabelu a uvedení podlahy do původního stavu, dostaneme se na nemalé náklady. Bohužel také nemáme záruku, že nám systém bude dlouho sloužit - pokud je topný kabel nekvalitní, může se i po opravě při dalším měření ukázat, že je kabel poškozen na jiném místě. Nevíme také, zda se v následujících měsících či letech neobjeví nová závada na jiném místě. Proto je zde kvalita výrobku velmi důležitá.

Vyplatí se nechat si topnou rohož nainstalovat autorizovanou montážní firmou?

instalace topné rohože autorizovaným instalatérem.

To vřele doporučujeme - zdánlivě triviální úkon instalace prefabrikované topné rohože nebo kabelu na podlahu skrývá mnohá tajemství, která zná jen odborník. Ta pak ovlivňují bezproblémový provoz elektrického podlahového systému.

 • Instalatér vám také poradí, jaký topný systém je vhodný pro dlažbu, dřevěné parkety nebo linoleum.
 • Instalatéři mají nejen velké zkušenosti, ale často také nárok na prodloužení záruky o další roky v závislosti na podmínkách/politice výrobce.
 • Instalace rohože autorizovaným instalatérem také zbavuje výrobce argumentu zpochybnit právo na záruční opravu v případě závady.
 • Autorizovaný instalatér provede správné měření, nezadá výsledky "naslepo", pořídí řádnou fotodokumentaci a, což je velmi důležité, zaeviduje instalaci do databáze výrobce s uvedením adresy instalace a údajů o instalovaném systému.

Jen tak získáme jistotu záruky na výrobek s jeho pojištěním - a to i v případě, že příslušné dokumenty ztratíme. Jako příklad lze uvést, že naši autorizovaní instalatéři PRO RAYCHEM prodlouží záruku Total Care na topnou rohož, topný kabel a dokonce i na pokojový termostat na 20 let!

Může mi topnou rohož instalovat obkladač nebo jiná osoba?

instalace topné rohože obkladačem

Najdou se odborníci, kteří se instalace ujmou, jiní ji naopak odmítnou, protože se obávají odpovědnosti. Bohužel, když rohož instaluje obkladač, neplatí pro něj žádné záruční podmínky - i když provede měření a zapíše je do záruky, budou neplatné. V takovém případě je nejlepší nechat to udělat někoho s elektrotechnickou kvalifikací, tedy elektrikáře.

Pokojový termostat a jeho záruka je také důležitá věc!

pokojový termostat

Pokojový termostat je součástka, která má v sobě spoustu elektroniky a pomocné relé - což z něj dělá jednu z nejporuchovějších součástí topných systémů.

 • Standardní záruka většiny výrobců na pokojový termostat je 2 roky, někdy 5 let, ale rozhodně méně často.
 • Náš výrobce nVent RAYCHEM si na kvalitě svých výrobků zakládá natolik, že na podlahové termostaty poskytuje standardní záruku 12 let za předpokladu, že je instaluje kvalifikovaný elektrikář, s možností prodloužení na 20 let, pokud systém instaluje autorizovaná montážní firma PRO RAYCHEM.

Ve většině případů záruka na pokojový termostat vyžaduje, abyste termostat sami vymontovali a vrátili. Poté čekáme na vyřízení záruky, což se promění v delší čekací dobu na opravu výrobku. V případě pokojových termostatů nVent RAYCHEM zahrnuje záruka Total Care výměnu výrobku, což celý proces zkracuje na několik dní.

Záruka však není všechno!

Mezi otázky, kterým bychom měli věnovat pozornost při výběru elektrického podlahového vytápění, patří například jeho výrobce.

 • Zjistěte, jak dlouho je na trhu, zda je známý a jaké jsou na něj názory.
 • Ověřte si, zda prodává pouze v Polsku nebo po celém světě a o jak velkou společnost se jedná.
 • Pokud nakupujete v internetovém obchodě, ověřte si nejen výrobce, ale také podmínky, které platforma nabízí, např. zda jsou na webových stránkách uvedeny přesné záruční podmínky zboží, nebo zda je zde pouze ustanovení uvádějící délku záruční doby.
 • Nezapomeňte, že poctivá a seriózní společnost záruční podmínky neskrývá, protože jde o jeden z prvků poctivého prodeje.

Bohužel stále více než 90 % společností na trhu toto nedělá a před kupujícím tají, že pokud se ukáže, že důvodem záruky je výrobní vada výrobku, získáte pouze možnost výměny za nový, bez instalace a opravy podlahy. Ale k čemu to je, když vás instalace podlahy stála celé jmění a oprava se ukáže jako další velký výdaj?

Zobrazit další položky z Září 2023

Doporučené stránky

Podložka pod dlaždice, koupelna, sprchová topná rohož 3 m² - RAYCHEM QuickNet-160 R-QN-P-3.0M2/T0

Podložka pod dlaždice, koupelna, sprchová topná rohož 3 m² - RAYCHEM QuickNet-160 R-QN-P-3.0M2/T0

6 019,00 Kč včetně DPH/1nastavitNejnižší cena za 30 dní před slevou 6 687,00 Kč/1nastavitBěžná cena 6 687,00 Kč včetně DPH/1nastavit
Podlahová dlažba, koupelna, sprchová topná rohož 1 m² + termostat SENZ WIFI - RAYCHEM QuickNet-160 R-QN-P-1.0M2/SENZ-WIFI

Podlahová dlažba, koupelna, sprchová topná rohož 1 m² + termostat SENZ WIFI - RAYCHEM QuickNet-160 R-QN-P-1.0M2/SENZ-WIFI

6 025,00 Kč včetně DPH/1nastavitNejnižší cena za 30 dní před slevou 6 695,00 Kč/1nastavitBěžná cena 6 695,00 Kč včetně DPH/1nastavit
pixel