Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Topná rohož pod vinylové desky, min. 15 mm potěr

2023-09-13
Topná rohož pod vinylové desky, min. 15 mm potěr

Vinylové panely se stále častěji objevují v mnoha domácnostech. Vypadají podobně jako dřevěné podlahy, ale jsou levnější a pohodlnější než ony. Nevyžadují také tolik údržby a v případě poškození je lze snadno vyměnit za nové. Problémem však v této situaci může být elektrické podlahové vytápění. Jak to vypadá v praxi?

Které vinylové desky jsou vhodné pro elektrické podlahové vytápění?

Před nákupem vinylových desek pro elektrické podlahové vytápění si ověřte, zda výrobce podlahového vytápění schvaluje podlahové vytápění a technické vlastnosti podlahového vytápění. Vinylové panely vždy dokonale spolupracují s topnými rohožemi a topnými kabely. Dobře vedou teplo a při působení teploty se nedeformují.

Topná rohož pod vinylovými panely

Topná rohož pod vinylové panely QuickNet-90 je určena k zabudování do 15 mm silné samonivelační stěrky. Elektrické vytápění vinylových panelů vyžaduje menší topný výkon a rovnoměrnější rozložení teploty. Proto by topný výkon podlahy neměl překročit 100 W/m². Tento výkon umožní vyhřátí podlahy na +27°C, vyšší teploty se nedoporučují. Topná rohož pod vinylové panely, která vytváří vyšší teplotu, se nedoporučuje. Nezapomeňte toto doporučení dodržovat, protože jeho nedodržení může mít špatný vliv na stav podlahy vedoucí k:

  • barevné změny ve vytápěných oblastech,
  • rozpínání a oddělování od podkladu,
  • mohou se uvolňovat škodlivé látky (fenoly, sloučeniny chlóru),
  • změknout a být náchylná k poškození.

Instalace topné rohože pod vinylové desky

Instalace topných rohoží pod vinylové panely

Průřez podlahy:

  1. Vinylové podlahové panely
  2. Lepidlo
  3. Samonivelační potěr min. 15 mm
  4. Topná rohož QuickNet-90 nebo topný kabel T2Black-12T2Blue-10
  5. Základní nátěr
  6. Betonový podklad

Instalace topné rohože na podlahu je popsána v těchto podrobných článcích:

Lze topný kabel instalovat i pod vinylové desky?

Může být topný kabel instalován i pod vinylovými panely?

Topný kabel lze instalovat také přímo pod panely do samonivelační vrstvy potěru při zachování výše popsaných podmínek, tj. samonivelační potěr o tloušťce 15 mm a topný výkon maximálně 100 W/m²:

Shrnutí

Rozhodně pro vytápění pod vinylovými deskami nebudou dobře fungovat podlahové topné fólie, které nelze trvale upevnit v betonu. Mnohem bezpečnějším způsobem je proto zalít topnou rohož nebo topné kabely 15 mm silnou samonivelační stěrkou. Ta mimo jiné chrání instalaci před poškozením při výměně podlahy za novou. Takové řešení také umožňuje lepší a rovnoměrné rozložení tepla po celé ploše panelů. Nezapomeňte v podlahovém termostatu nastavit mezní teplotu podlahy na +27°C.

Zobrazit další položky z Září 2023
pixel