Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Rámový dům a elektrické podlahové vytápění za 3 hodiny

2023-09-18
Rámový dům a elektrické podlahové vytápění za 3 hodiny

Je možné instalovat elektrické podlahové vytápění v dřevostavbě? Samozřejmě - s tímto řešením se setkáváme poměrně často. Tentokrát jsem navštívil stavbu postavenou na základové desce o tloušťce 15 cm. Byla dobře izolovaná celými 20 cm styrodenu - zespodu i po stranách. Proto jsem zvolil spolehlivý topný kabel T2Blue 10 W/m. V budovách s dobrými izolačními hodnotami je zcela dostačující.

Mým úkolem bylo vytápět místnost o rozloze 21 m2 , ale kvůli nábytku byla vytápěná plocha pouze 17 m2 . Kvůli vinylovému obložení jsem navrhl vedení tak, abych dosáhl bezpečného topného výkonu 100 W/m2. To je v souladu s doporučeními výrobců topných kabelů a vinylové podlahy. Klient byl však tvrdohlavě rozhodnutý pro 120 W/m2. I když jsem se osobně nesetkal s tím, že by takový topný výkon někdy podlahu poškodil. Nejdůležitější je, že taková instalace topných kabelů by měla být zalita samonivelační stěrkou o tloušťce alespoň 15 mm. Tenčí samonivelační potěry by se neměly používat, protože v některých případech může lokální přehřátí podlahy vést ke změně barvy a deformaci vinylových desek. Mějte to na paměti při provádění vytápění tímto typem podlahové krytiny.

Příjemně teplá podlaha s rovnoměrným rozložením teploty je výsledkem 15mm potěru a rovnoměrně rozmístěných kabelů mezi nábytkem. Při použití topných rohoží není možné dosáhnout tak dobrého rozložení tepelného výkonu po podlaze. Proto se stále více spoléhám na topné kabely nVent RAYCHEM - a právě to doporučuji svým zákazníkům. 

rámový dům vs. elektrické vytápění

topný kabel pro rámový dům

potěr v dřevostavbě

kabel podlahového topení u okna

který topný kabel pro vytápění domu

elektrické podlahové vytápění v rámovém domě

Jak provést elektrické podlahové vytápění v rámovém domě

Zobrazit další položky z Září 2023
pixel