Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Pro vytápění této toalety a stěny jsem zvolil topný kabel

2023-09-18
Pro vytápění této toalety a stěny jsem zvolil topný kabel

Malá toaleta široká přesně jeden metr, ale vysoká až 270 centimetrů. Velká místnost s relativně malou podlahovou plochou může představovat problém při udržování příjemné teploty. Jako autorizovaný instalatér společnosti PRO RAYCHEM vím, jak optimálně umístit elektrické vytápění, aby byly zajištěny optimální podmínky pro obyvatele uvnitř.

Podlaha široká 100 cm si přímo říká o přitlačovací topnou rohož - dva pásy po 50 cm se do ní dokonale vejdou. Je však nutná mezera 10 cm od stěny a dalších 5 cm mezi rohožemi. Proto jsem se rozhodl pro topný kabel. Instalaci jsem si mohl uspořádat podle svých potřeb. Německý kabel položený na podlaze poskytoval 150 W/m2, což je potřebné pro desky z přírodního kamene o tloušťce 15 mm. To však bylo pro tuto úzkou toaletu, umístěnou ještě ve sklepě, příliš málo. Proto jsem po konzultaci se zákazníkem zhotovil systém stěnového vytápění. Dodatečné vytápění ve stěně o topném výkonu 120 W zajistí, že místnost bude vyhřátá a teplota uvnitř bude optimální.

Všechno vytápění (podlahové i stěnové) je realizováno pomocí jednoho okruhu, který je řízen jedním termostatem SENZ WIFI. Použití spolehlivého topného kabelu T2Black-12 zajišťuje rychlé vyhřátí koupelny.

Instalaci jsem provedl pomocí topného kabelu T2Black-12, ovládaného termostatem SENZ WIFI.

elektrické podlahové vytápění na toaletě

nástěnné vytápění v koupelně

Topný kabel pro nástěnné vytápění v koupelně

podlahové vytápění WC

Zobrazit další položky z Září 2023
pixel