Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Koupelnový termostat s krytím IP44

2023-09-13
Koupelnový termostat s krytím IP44

Pokojové termostaty pro topné rohože a topné kabely mají nízký stupeň ochrany proti stříkající vodě zajištěný krytem. Na trhu se vyskytují především termostaty s označením IP21, které nemusí být pro montáž regulátoru v koupelně dostatečné. IP21 znamená, že termostat je odolný proti prachu a padajícím svislým kapkám vody. Tato úroveň ochrany krytem je nedostatečná. Který koupelnový termostat bude v tomto případě vhodný?

Koupelnový termostat pro topnou rohož IP21

V koupelně může být termostat instalován pouze v "ochranné zóně 3" a musí mít stupeň krytí. IP44. Pokud jste nenašli vhodný regulátor do koupelny, je třeba použít přídavné těsnění pro zvýšení jeho IP, které zvýší ochranu zařízení proti vodě. Tímto způsobem lze zařízení stejně významně ošetřit koupelnovým termostatem s krytím IP44. Pokud však není možné zvýšit stupeň bezpečnosti zařízení, měli byste od instalace tohoto typu termostatu do koupelny upustit. Je lepší zakoupit model, který je z výroby chráněn proti stříkající vodě z jakéhokoli směru, tj. s označením IP44. Pouze tento typ zařízení je povoleno instalovat v koupelnách - aby nepředstavoval riziko pro život a zdraví osob uvnitř.

Těsnění pro koupelnový termostat

Těsnění pro koupelnový termostat

Aby byl termostat s krytím IP21 chráněn před stříkající vodou, musí být použito speciální těsnění určené k tomuto účelu. Je vyrobeno ze speciálního materiálu, který zabraňuje vniknutí vody do elektrické skříňky. Těsnění se montuje mezi stěnu koupelny a řídicí jednotku teploty. Tímto způsobem ochráníte regulační skříňku před vodou stékající ze stěn.

Příkladem tohoto typu je těsnění nVent RAYCHEM R-SENZ-ACC-IP44GASKET pro termostat SENZ WIFI. Po instalaci lze tento termostat bezpečně nainstalovat uvnitř koupelny v zóně 3, aniž by představoval nebezpečí pro uživatele.

Zobrazit další položky z Září 2023
pixel