Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Jak opravit naříznutou rohož podlahového vytápění?

2023-09-21
Jak opravit naříznutou rohož podlahového vytápění?

Jak opravit přeříznutou rohož podlahového vytápění nebo kabel podlahového vytápění? V první řadě byste se měli zásobit velmi dobrou a ne ledajakou sadou na opravu topných rohoží a topných kabelů z nVent RAYCHEM.

Věděli jste, že více než 70 % opravných sad dostupných na trhu nedrží spojení pevně?

Proto zde záleží na kvalitě nVent RAYCHEM .

PODÍVEJTE SE: Sada na opravu topných rohoží +125 °C

Při instalaci topné rohože nebo topného kabelu může dojít k drobnému poškození. V případě kabelů může jakýkoli řez způsobit zkrat a spustit nadproudovou ochranu. V důsledku toho nebude podlahové vytápění fungovat. Pokud si tedy takového problému všimnete ještě před zalitím doplňkové směsi, můžete použít naši opravnou sadu a problém odstranit.

Jak opravit proříznutou rohož podlahového vytápění?

Pokud topnou rohož přestřihnete spolu s proudovým vodičem, přestane celé elektrické podlahové vytápění správně fungovat. Z tohoto důvodu je nutné takovou poruchu odstranit. K tomuto účelu je vhodné použít profesionální opravnou sadu. Návod, který je součástí balení, vám umožní znovu zapojit kabel krok za krokem. Proč naše sada funguje tak dobře?

  • vyžaduje pouze použití jednoduchého nářadí;
  • teplem smrštitelné lepicí návleky, které jsou součástí sady, se lisují při vysokých teplotách; výsledkem je, že po opravě je kabelový spoj zcela vzduchotěsný a chráněný před vodou a jinými látkami,
  • speciální koncovky zajišťují trvalé spojení, takže si můžete být jisti, že místo poruchy nebude slabým místem celé instalace.

Poškození topné rohože nemusí hned znamenat, že musíte vyhodit celé komponenty podlahového vytápění a nahradit je zcela novými. Mnohem levnější a rychlejší bude zakoupit nejlepší opravnou sadu a poškození opravit.

Problém s topným kabelem? Použijte stejnou opravnou sadu

Pokud místo topné rohože používáte kabely podlahového vytápění, můžete také použít tuto opravnou sadu. Navíc bude oprava kabelů pomocí dodaných komponentů snazší díky lepšímu přístupu k poškozenému místu. Před spojením je třeba vložit teplem smrštitelné dutinky ve správném pořadí. Všechny kroky jsou podrobně popsány v dodaném návodu s ilustracemi, které vám opravu usnadní.

Opravná sada používaná autorizovanými montážními firmami PRO RAYCHEM

sada na opravu topných rohoží

Můžeme vám prozradit, že právě naše opravné sady používají autorizovaní montéři nVent RAYCHEM po celém světě. Používají přesně stejné metody, které jsou nyní k dispozici vám. Jediným rozdílem je zručnost a zkušenost - proto vypadá v rukou našich montérů fascinujícím způsobem. Stejná sada se používá pro různé typy poškození kabelů. Jeho zlomení je nejviditelnějším problémem. Hluboké řezy, i když nemusí okamžitě vést k vypnutí nadproudových spínačů, však také vyžadují opravu (které předchází rozříznutí kabelu v místě poškození). Zda je oprava nutná, závisí na hloubce řezu. V takových situacích by měl rozhodnutí učinit odborník.

Zobrazit další položky z Září 2023
pixel