Bezpečné nakupování
Idosell security badge

Elektrické nástěnné vytápění v koupelně?

2023-09-04
Elektrické nástěnné vytápění v koupelně?

Elektrické vytápění lze použít jak na podlahách, tak na vnitřních stěnách. V domácnostech se topné rohože nejčastěji instalují pod panely, dlaždice nebo jiné typy podlah. Naproti tomu montáž topných kabelů do stěn se málokdy jeví jako výhodné řešení. V jakých situacích se tedy používá?

Elektrické vytápění stěn

Elektrické stěnové vytápění je po instalaci obkladů neviditelné. Na rozdíl od přídavných radiátorů také nezabírá v koupelně další prostor. Tato skutečnost může být v mnoha případech velmi důležitá. Instalace topné rohože pod obklady je také levnějším řešením než natažení ústředního topení až do koupelny (pokud bylo v koupelně dříve instalováno elektrické podlahové vytápění). Výše uvedených výhod využívá mnoho lidí. Jak?

Topná rohož ve stěně jako skryté celoroční otopné těleso

Elektrické vytápění ve stěně

Instalací i malé samostatné topné rohože na stěnu v blízkosti věšáků na ručníky můžete vytvořit moderní elektrické topení pro koupelnu. Nahradí typické radiátory, na které mnoho lidí věší mokrý ručník, aby ho usušili. V tomto případě stačí zavěsit na háček na stěně a nástěnné topné těleso bude fungovat jako radiátor.

Pokud má být tato funkce primární funkcí instalované topné rohože, je vhodné pro tento účel instalovat do zdi samostatnou topnou rohož, která bude řízena samostatným termostatem.

Jednoduchý ruční termostat R-TE pracuje na principu knoflíku. Jeho drátové čidlo je namontováno stejně jako v podlahové rohoži, tj. mezi topnými kabely. Regulátor je nastaven tak, aby pracoval v režimu měření vůči teplotě podlahy (drátové čidlo).

Na termostaty R-TE se rovněž vztahuje standardní 12letá záruka.

Vývojáři bojují o každý centimetr

Ve stavebnictví je každý centimetr velmi důležitý. Díky tomu, že v koupelně není radiátor na ručníky navíc, lze stěnu koupelny posunout o několik centimetrů a místnost nebo kuchyň se tak může zdát větší.

Ideální pro sušení ručníků

Instalace malé koupelnové topné rohože v blízkosti věšáků umožňuje jejich sušení. Nyní už nemusíte hledat místo, kam mokré ručníky pověsit. Z tohoto důvodu si toto řešení získává velkou oblibu v hotelech, domech i bytech. Pohodlí a funkčnost se dokonale snoubí s estetikou skrytého nástěnného vytápění.

Vždy průhledné zrcadlo

Když se koupete nebo sprchujete, celá koupelna se na okamžik vypaří. Voda se usazuje i na zrcadle, takže náš odraz je nejasný a rozmazaný. Umístěním topné rohože na stěnu za zrcadlem můžete povrch zrcadla neustále zahřívat. Díky tomu se na sebe budete moci do zrcadla vždy bez problémů podívat. Důležité je, že toto řešení je zcela bezpečné. Dráty jsou zapuštěny několik centimetrů hluboko do zdi, takže se jich můžete dotýkat mokrou rukou bez obav o své zdraví.

Vyhřívání místnosti

Přetápění koupelny může být někdy velmi prospěšné. Na jedné straně zajišťuje ještě lepší rozložení teploty v koupelně a rychlejší vysychání stěn, na straně druhé umožňuje zmenšit místnost na ještě menší velikost. Elektrické podlahové vytápění pod dlažbou ne vždy zvládne vytopit celou koupelnu kvůli omezené podlahové ploše. Přídavné topné rohože ve stěnách však zvyšují teplotu uvnitř.

Ideální řešení pro každého

Jak vidíte, použití elektrického stěnového vytápění má řadu důležitých funkcí, které se používají v různých případech. Jejich kombinací s životností a bezporuchovostí systémů nVent RAYCHEM , můžete vybudovat koupelnu budoucnosti, kde komfort teplé podlahy a stěn předčí vše, s čím jste se dosud setkali. Čistá zrcadla, rychleschnoucí stěny a ručníky schnoucí na věšácích u umyvadla.

Zobrazit další položky z Září 2023
pixel