Bezpečné nakupování
Idosell security badge

10 důvodů, proč mít elektrické podlahové vytápění nVent RAYCHEM

2023-09-18
10 důvodů, proč mít elektrické podlahové vytápění nVent RAYCHEM

Elektrické podlahové vytápění nVent RAYCHEM instalované v místnosti řeší velké množství problémů.

Děti méně mrznou

V rodinách s dětmi je zcela typická situace, kdy si dítě hraje vsedě nebo vleže na podlaze. Rodiče nemají vždy čas tento okamžik kontrolovat a v budoucnu se u dítěte mohou vyvinout nebezpečné nemoci z neustálého pobytu na betonovém povrchu, i když je pokryt linoleem nebo kobercem. Pokud je v bytě instalována teplá podlaha, maminka a tatínek se již nebudou muset obávat o zdraví svého dítěte a bát se nachlazení, průvanu a dalších nepříjemných momentů.

Nedostatečná kompenzace vytápění

V dnešní době bohužel systém ústředního vytápění ne vždy potěší uživatele kvalitou své práce. Občané se často setkávají s tím, že venku je již zima, ale topení v obecní kogenerační jednotce ještě není zapnuto. V takových situacích lze samozřejmě použít ventilátorové topidlo nebo elektrický krb, ale tato zařízení nezajišťují rovnoměrné vytápění místnosti, nespalují užitečný kyslík, nesnižují úroveň vlhkosti v obytných prostorách a spotřebovávají pouze obrovské množství elektrické energie. Elektrické podlahové vytápění tyto nevýhody postrádá a je schopno zajistit optimální teplo bez nadměrné spotřeby energie.

Zbavení se problémů s "prvním patrem"

Majitelé bytů umístěných v prvních patrech staromódních domů často trpí tím, že se pod nimi nachází nevytápěný sklep, nebo ještě hůře, prázdný sklep, který je již léta opuštěný. Vlhkost z něj nevyhnutelně prosakuje do bytu, což vede k nadměrné vlhkosti, která se projevuje tmavnutím stěn a plísní na stropě a v rozích. U lidí, kteří v takových místnostech trvale žijí, se časem objevují plicní onemocnění a nejrůznější alergické reakce. Elektrický systém podlahového vytápění navždy zachrání majitele nemovitostí od všech problémů spojených se sklepy a suterény. Instalací topného zařízení obyvatelé navždy zapomenou na plísně, vlhkost a další nepříjemné okamžiky.

Elektrické vytápění balkonů a lodžií

Téměř všechny bytové domy nemají ústřední vytápění na balkonech a lodžiích. V důsledku toho tyto místnosti absorbují nadměrnou vlhkost z ulice, čímž se zhoršuje mikroklima v obytných prostorách. To pomůže neutralizovat pouze podlahové vytápění, které je v zimě plně funkční a v létě se pohodlně vypíná.

Je příjemné chodit bosky

V místnostech s dlažbou je teplota podlahy vždy mnohem nižší a chůze naboso není příjemná, zejména na podzim a v zimě. Elektrické podlahové vytápění tuto nevýhodu snadno odstraní a zajistí potřebný komfort a útulnost v místnosti.

Podlahové vytápění odstraňuje plísně a vlhkost

V místnostech s tradičně vlhkým mikroklimatem (koupelny, toalety, kuchyně atd.) se na stěnách a stropě často objevují houby a plísně, které kazí vzhled a zhoršují celkovou atmosféru. Vypořádat se s těmito nepříjemnými příznaky je téměř nemožné, pokud není v problematické místnosti instalován systém elektrického podlahového vytápění.

Elektrické vytápění v domku

Soukromé venkovské chaty a rekreační domy moderní konstrukce jsou zřídkakdy napojeny na systém ústředního vytápění. Pro ně je elektrické podlahové vytápění jedinou vhodnou a logickou možností vytápění. Snadno se vyrovnají s úlohou hlavního systému zásobování teplem a poskytují útulnost a pohodlí obyvatelům všude tam, kde je připojení k elektrické síti.

Podlahové vytápění usnadňuje život alergikům

Pro alergiky je podlahové vytápění skutečným objevem. Umožňují minimalizovat množství prachu v místnosti, zbavit se průvanu a zároveň dosáhnout úplného a kvalitního vytápění místnosti.

Dálkové ovládání elektrického podlahového vytápění

Systémy elektrického podlahového vytápění vybavené bezdrátovými pokojovými termostaty RAYCHEM SENZ WIFI umožňují prostřednictvím aplikace v telefonu zapnout vytápění s předstihem, než dorazíte domů. A funkce "adaptive" zapne topení s dostatečným předstihem, aby bylo dosaženo požadované teploty na dobu nastavenou v nastavení.

Nemusíte se starat o servis a opravy

Na podlahové systémy značky nVent RAYCHEM (topné rohožetopné kabely i termostaty) se vztahuje záruka 12 až 20 let v rámci programu "Total care". To znamená, že pokud dojde k poruše topné rohože nebo topného kabelu, budou opraveny a podlaha bude pokud možno uvedena do původního stavu. Pokud dojde k poruše pokojového termostatu, je vyměněn za nový.

Shrnutí

Vezmeme-li v úvahu všechny výše uvedené faktory, můžeme s jistotou říci, že nejkomfortnějším, nejpohodlnějším a nejvhodnějším systémem vytápění je dnes teplá podlaha.

Zobrazit další položky z Září 2023
pixel